Napisane przez: nirmal23 | Marzec 27, 2010

10 przykazań wyznaczania celów !

każdy kto się rozwija wie jak ważne w życiu są cele. niby nic prostszego ale w dzisiejszych czasach prawidłowe ustalanie celów to bardzo cenna umiejętność. i dlatego dziś chciałbym ci przedstawić 10 przykazań dobrze wyznaczonego celu bo:

“połowa osiągnięcia celu to jego prawidłowe wyznaczenie.” – zig ziglar

1.WYZNACZ CEL.                                                                                                                          

jeśli nie masz celów to dryfujesz na oceanie życia. cel to port, do którego płyniesz a czy dopłyniesz zależy tylko od ciebie. porozmawiaj na początek SZCZERZE ze samym sobą i zapytaj sam siebie możliwe, że pierwszy raz w życiu ”czego tak naprawde pragne, co chce w życiu osiągnąć i kim być”. pamiętaj! że najwżniejsze jest to czego ty chcesz a nie to czego oczekują od ciebie  inni.  możesz  ukształtwać swoje życie jak chcesz. od ciebie zależy jak wygląda twoje życie.

2. ZAPISZ CEL NA PAPIERZE.

zapisany cel ma wiekszą moc od marzenia, które pozostaje tylko w głowie. można się też podpisać pod celem. twoja podświadomość potraktuje to jak UMOWE i bedzie starała się jej dotrzymać. według badań 5% społeczeństwa spisuje swoje cele na papierze. według innych badań 95% majątku światowego jest w rękach 5% mieszkańców. czy myślisz, że to przypadek ? bo dla mnie już dawno nic nie dzieje się przypadkowo.

3. CEL MUSI BYĆ SFORMUŁOWANY W CZASIE TERAŹNIEJSZYM.

przeszłość i przyszłość nie istnieją! życie toczy się w WIECZNYM TERAZ. nie wierzysz? jak myślisz dlaczego najlepsze najlepsze efekty dają afirmacje i sugestie w czasie teraźniejszym? bo dla podświadomości istnieje tylko TERAZ, dla niej czas nie istnieje! podobnie jest z wizualizacją. w książce SEKRET rhonda byrne  bardzo duży nacisk kładzie się na to abyś CZUŁ, że to co sobie wyobrażasz w swojej wizji traktować jakby było już prawdą czyli jakbyś już to miał lub był tym kim pragniesz być!

4. SFORMUŁUJ CEL W SPOSÓB POZYTYWNY.

podświadomość nie rozumie słowa ”NIE” i dlatego wszystkie zaprzeczenia powodują najcześciej odwrotny skutek. ”pomyśl teraz o czym kolwiek tylko nie o swojej mamie” moge się założyć, że pomyślałeś o…mamie. i nie ma w tym nic dziwnego ponieważ  tak działa twój umysł. dlatego skupiaj uwage na tym czego CHCESZ a nie na tym czego NIE chcesz.

5. OKREŚL DATE REALIZACJI CELU.

bardzo ważne jest ustalenie daty kiedy cel będzie ”gotowy”. jeśli masz wyznaczony termin realizacji celu to w miare upływu czasu będzie cię ta DATA mobizowała do systematycznej pracy.  im bliżej terminu końcowego tym większa presja. bo jeśli zawalisz termin pośredniego celu to później bedziesz musiał więcej pracować, żeby skończyć na czas.to bardzo dobry sposób na różnego rodzaju wymówki oraz odkładnie na później.

6. CEL MUSI BYĆ ZALEŻNY OD CIEBIE.

jesteś kowalem SWOJEGO losu. to oczywiście jest jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie. musisz jednak pamiętać, że na pewne sprawy nie masz wpływu bo niektóre rzeczy dzieją się niezależnie od ciebie. z drugiej jednak strony – nic nie dzieje sie PRZYPADKOWO a każde wydarzenie ma jakiś sens. dlatego ”chcę trafić 6 w totolotka i zostać milionerem” jest źle określonym celem bo to jest zależne od czynników zewnętrznych. a ty masz władze tylko nad sobą!

7. ZRÓB PLAN REALIZACJI CELU

jeśli już wiesz czego chcesz i masz to zapisane to następnym krokiem jest PLAN REALIZACJI. weź kartke, zastanów się a następnie wynotuj kolejno co musisz wykonać. bardzo pomocne jest rozbicie CELU głównego na mniejsze cele.  nie odrazu rzym zbudowano. nie ma innej metody jak tylko KROK PO KROKU! nie da się wszystkiego zrobić na raz.

8.  IM CEL BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWY TYM LEPIEJ.

cel nie może być zbyt ogólny. musisz DOKŁADNIE wiedzieć czego chcesz. im dokładniej tym lepiej. określ jak najwięcej szczegółów swojego celu. ”chce mieć swoje auto” to za mało. nie zdziw się jeśli bedziesz jeździł starym polonezem zamiast wymarzoną bryką. jak wiesz prawie robi wielką różnice. jeśli ze szczegółami określisz czego chcesz dostaniesz DOKŁADNIE TO CZEGO PRAGNIESZ a nie PRAWIE.

9. CEL MUSI BYĆ EKOLOGICZNY.

jeśli twoim celem jest zło dla innych to wcześniej czy później obruci się przciwko tobie. taka jest karma bo co dajesz to dostajesz. jeśli masz negatywne zamiary wobec kogoś innego to tak naprawde sam się nieświadomie ranisz! wszystko jest bogiem a bóg jest wszystkim. prubująć komuś zatruć życie SZKODZISZ tylko sobie.

10. CEL MUSI BYĆ POCIĄGAJĄCY.

jeśli marzenie cię nie kręci szybko stracisz motywacje do jego realizacji. na samą myśl o swoim celu musi pojawiać się pragnienie czyli ten dreszczyk emocji który sprawia, że chcesz to mieć. dlatego nie bój się marzyć o rzeczach WIELKICH bo:

“jeśli czegoś gorąco pragniesz, cały wszechświat będzie dążył do tego, abyś to osiągnął.” paulo coelho ALCHEMIK

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: